Děkuji za Vaše hlasy! Přijďte mě prosím podpořit i v druhém kole Senátních voleb 12. a 13. října.

Co chci změnit?

Chci aktivně bojovat s problematikou sucha na jižní Moravě a pomoci našim zemědělcům.
Díky změně klimatu, ale i díky nešetrnému hospodaření některých velkých Agro-podniků na jižní Moravě dochází již několik let po sobě ke snižování hladiny podzemních vod a obecně k vysychání krajiny. V Senátu chci prosazovat legislativu zaměřenou na systémová ekologická krajinná opatření a také podporu malých a středních zemědělců v situaci, kdy je jejich úroda ohrožena suchem.


Jsme kraj obilí, ovoce, zeleniny a hlavně vína – u nás se řepka nepije!
Jsem vinař a vystudovaný zemědělec a jsem toho názoru, že bychom měli aktivně podporovat malé a střední zemědělce, kteří se věnují tradičním plodinám. Velké Agro-podniky, které se soustředí jen na dotované plodiny, jako je třeba řepka, přispívají k problémům se suchem v našem kraji. Systém zemědělských dotací je u nás špatně nastavený a chci se jeho změně věnovat i v Senátu.


Chci prostříhat vinařský zákon.
Aktuální verze vinařského zákona byla ušita horkou jehlou a působí malým vinařům a prodejcům vína komplikace. Administrativní zátěž se podstatně zvýšila a působí podnikatelům problémy. V Senátu chci zapracovat na tom, abychom nesmysly ve vinařském zákoně opravili a umožnili tak podnikatelům, aby se mohli zase místo papírování věnovat výrobě a prodeji špičkového vína.


Budu se zabývat legislativou, která nás každý den ovlivňuje.
Jako senátor budu dohlížet na návrhy, které k nám z Bruselu přicházejí – rozhodně se postavím proti nesmyslům. Nechci, aby Evropská unie více omezovala naši svobodu – rozhodujme si o svých věcech u nás.


Dohlédnu na rozvoj dopravní infrastruktury – hlavně na dálnici na Vídeň!
Už mnoho let čekáme na několik klíčových dopravních staveb na jihu Moravy, není to jen dálnice do Vídně, ale i obchvaty Mikulova a Břeclavi a další stavby. Vadí mi, že se tady posledních několik let jen slibuje a věci se nikam nepohybují – od nás z Mikulova vím, že když se doopravdy chce, tak to jde. Osobně dohlédnu na proces realizace těchto strategických staveb.


Budu bojovat s omezováním svobody.
Jsem zvyklý říkat věci narovinu a nechci, aby mé děti žily ve světě, kde se už zase pravda nesmí říkat nahlas, politická korektnost je víc než svoboda slova a různé úřady neustále na někoho „klekají“. Chci, abychom všichni žili jako svobodní a sebevědomí občané, kteří nejsou sloužící státu, ale kterým slouží stát.