Děkuji za Vaše hlasy! Přijďte mě prosím podpořit i v druhém kole Senátních voleb 12. a 13. října.

Kromě hlavních bodů programu považuji za důležité vyjádřit se k dalším tématům, které mě a naši společnost trápí.
I o tomhle budu v senátu diskutovat.

  • Věřím v právo člověka na důstojné stáří, podpořím v Senátu takové aktivity, které umožní lidem lépe plánovat zajištění svého stáří. Zároveň chci pomoci s navýšením důchodů u skupin seniorů, kteří jsou nejvíce ohrožení příjmovou chudobou.
  • Budu podporovat navýšení investic do vzdělání, protože to je naše budoucnost.
  • Jsem proti neuváženému a bezhlavému přijímání neprověřených uprchlíků z celého světa. Měli bychom pomáhat těm, kteří to opravdu potřebují a hlavně soustředit svou pomoc do zemí, kde je potřeba.
  • Velkou část svého života jsem prožil v období komunismu a myslím, že nepatříme do východní Evropy, ale do té západní – zkušenosti s východní politikou jsou „dostatečné“, je potřeba se zakotvit v západních strukturách.
  • Podle mého názoru bychom měli přitvrdit v pravidlech, podle kterých by politici neměli vlastnit mediální společnosti, jak je dnes vidět vede to k omezování transparentnosti informací, které se k nám přes média dostávají a k jejich zkreslování. O některých kauzách se pak nepíše vůbec.
  • Na Evropské unii mi vadí deficit demokracie, který je v naší společnosti díky jejímu tlaku na členské země patrný – problém je přemíra byrokracie a snaha o udržování centralizace, tomu bych se chtěl v senátu postavit.